ردیابی اصوات مخفی پرتاب موشك كه انسان قادر به شنیدن آن نیست

ردیابی اصوات مخفی پرتاب موشك كه انسان قادر به شنیدن آن نیست به گزارش شاه بلاگ پرتاب موشک همیشه با صدای زیادی همراه می باشد اما همه ی این اصوات توسط انسان قابل شنیدن نیستند.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس آلرت، موشک ها هنگام ترک زمین امواج فروصوت که امواجی با بسامد کم هستند تولید می کنند. برای تشخیص این امواج باید از ابزارهای خاصی استفاده گردد و دانشمندان این کار را انجام داده اند.
در مطالعاتی جدید جزئیات امواج فروصوت ۱۰۰۱ موشک همچون شاتل های فضایی، فالکون ۹، موشک سایوز، آریان ۵، موشک پروتون روسیه و لانگ مارچ چین ثبت شده است.
ثبت این امواج به وسیله ی سیستم نظارت بین المللی (IMS) انجام گرفت. این شبکه متشکل از بالغ بر ۵۰ ایستگاه نظارت در سرتاسر جهان است که در نتیجه ی معاهده ی ۱۹۹۶ در خصوص منع آزمایش هسته ای به وجود آمد. این سیستم برای تشخیص انفجارهای هسته ای ساخته شده است اما برای تشخیص پرتاب موشک هم کارامد است.
صدای پرتاب موشک فضایی آتلانتیس که از مرکز فضایی کندی در فلوریدا در ۱۶ نوامبر سال ۲۰۰۹ پرتاب شد در ویدیوی زیر قابل شنیدن است. سرعت این صوت ۲۵۰ بار افزایش پیدا کرده تا برای انسان قابل شنیدن باشد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1400/03/24
22:56:02
5.0 / 5
327
تگهای خبر: بین الملل , تولید , جهان , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است