نبوغ در تدارك هشتمین پرواز در مریخ است

نبوغ در تدارك هشتمین پرواز در مریخ است آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا به تازگی در حساب کاربری خود در توییتر با انتشار تصویری از آماده شدن بالگرد مریخی ˮنبوغˮ برای انجام هشتمین پروازش اطلاع داد.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا، بنابر گزارش ناسا بالگرد مریخی نبوغ هشتمین پرواز خویش را احیانا ۲۱ ژوئن انجام خواهد داد. این بالگرد کوچک قدرتمند با ادامه سفر در کنار مریخ نورد "استقامت" طی این پرواز ۱۶۰ متر به سمت جنوب پرواز کرده و در یک ناحیه جدید دیگر فرود خواهد آمد.
این بالگرد "مریخی" تابحال هفت پرواز موفق در سیاره سرخ داشته است و با کمک دوربین های خود موفق به ثبت تصاویر جذابی شده است. در تنها پروازی که این بالگرد با مشکل مواجه گردید پرواز ششم بود که در نهایت در آن هم با موفقیت فرود آمد. بالگرد مریخی نبوغ در پرواز ششم خود یک ناهنجاری را تجربه نمود اما با موفقیت توانست فرود آید. «هاوارد گریپ»(Håvard Grip) از بخش رهبری بالگرد نبوغ آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا در اینباره اظهار داشت: در ابتدا همه چیز خوب پیش رفت اما چند ثانیه نبوغ گرفتار یک اشکال شد که جریان تصاویر را از دوربین ناوبری آن به کامپیوتر داخلی آن قطع کرد. داده ها نشان داده است که خطایی در خط تصاویر منتقل شده توسط دوربین ناوبری نبوغ رخ داده است. این سبب از بین رفتن یک تصویر واحد شد.
منبع:

1400/03/29
19:32:04
5.0 / 5
314
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است