ابداع قلب مصنوعی جدید با قابلیت تنظیم خودكار

ابداع قلب مصنوعی جدید با قابلیت تنظیم خودكار به گزارش شاه بلاگ شاید یک قلب مصنوعی جدید با قابلیت تنظیم خودکار بتواند به نجات بیماران مبتلا به نارسایی قلبی کمک نماید.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از نیوزبریک، یک قلب آزمایشی که مکانیسم کنترل خود تنظیم یا حالت خودکار را شامل می شود، می تواند خویش را متناسب با نیازهای متغیر بیمارانی که به خاطر نارسایی قلبی تحت درمان قرار دارند، تنظیم کند.
حالت خودکار با کمک سنسورهای داخلی فشار، واکنش های فیزیولوژیکی مناسبی را تولید می کند که منعکس کننده تغییر نیازهای روزمره انسان هستند.
پمپ های جایگزین قلب می توانند خروجی قلب بیماران مبتلا به نارسایی قلبی را که تنها گزینه درمانی آنها پیوند قلب است، بازیابی کنند. با این حال، به جهت اینکه بیماران بتوانند از بیمارستان به خانه بازگردند و فعالیتهای متداول خویش را از سر بگیرند، پمپ باید از عملکرد طبیعی قلب تقلید کند و کمترین نیاز را به تنظیم کردن داشته باشد.
این قلب آزمایشی معروف به "C TAH" برای رسیدن به این هدف، به حالت خودکار مجهز است که پمپاژ بطن راست و چپ قلب را در واکنش به سنسورهای فشار واقع در آن و برپایه پارامترهای تعیین شده توسط پزشک سازگار می کند.
هدف از این کار، تقلید از واکنش های طبیعی فیزیولوژیکی نسبت به تغییر نیازها بخصوص فعالیت بدنی است.
دکتر "ایوان نتوکا"(Ivan Netuka)، پژوهشگر موسسه پژوهش پزشکی "IKEM" در پراگ و همکارانش، عملکرد حالت خودکار را در ۱۰ بیمار مورد بررسی قرار دادند. همه بیماران مرد بودند و میانگین سنی آنها ۶۰ سال بود. از C TAH بعنوان پلی برای پیوند قلب در شش بیمار و همینطور یک ابزار کاشته شده دائمی در چهار بیمار استفاده شد.
قلب مصنوعی در همه بیماران، با موفقیت از کنترل دستی به حالت خودکار در آمد. حالت خودکار، به بروز یک واکنش فوری و مناسب در خروجی قلب انجامید. داده های ثبت شده، تغییرات مورد نظر را در خروجی پمپاژ بطن های چپ و راست، در واکنش به تغییر فشار و ضربان قلب نشان دادند.
گروه های پزشکی طی پنج سال پیگیری، تنها ۲۰ بار تغییراتی را در تنظیمات حالت خودکار ایجاد کردند. بیشتر تنظیمات، طی ۳۰ روز نخست بعد از کاشت دستگاه انجام شد و تنها چهار مورد بعد از رفتن بیمار به خانه صورت گرفت
دکتر نتوکا افزود: کاهش احتیاج به تغییرات مدیریت دستگاه می تواند به استقلال بیشتر بیماران در محیط خارج از بیمارستان و بهبود کیفیت زندگی آنها کمک نماید.
پژوهشگران در نظر دارند که اصلاحات بیشتری را برپایه نتایج پیش بالینی انجام دهند. پژوهش های آینده، داده هایی را در مورد ورزش کردن و میزان بستری شدن باردیگر در بیمارستان فراهم خواهند کرد.
این پژوهش، در "ASAIO Journal" به چاپ رسید.
منبع:

1400/03/30
14:16:58
5.0 / 5
282
تگهای خبر: پژوهش , تولید , دستگاه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است