تصاویری از موشك استارشیپ SN۲۰ كه از مجسمه آزادی نیز بلندتر است!

تصاویری از موشك استارشیپ SN۲۰ كه از مجسمه آزادی نیز بلندتر است! شاه بلاگ: نمونه ی اولیه 160 فوتی(48.7 متر) استارشیپ SN20 ماه آتی به مدار خواهد رفت. این موشک بلندترین موشک تولید شده تا حالا است که از مجسمه آزادی نیز بلندتر است.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، استارشیپ برای رفتن به مدار نیازمند تقویت کننده هایی است که وقتی به آن متصل شوند طول این موشک را به ۳۹۴ فوت(۱۲۰ متر) می رسانند طولی بسیار بلندتر از مجسمه آزادی که با احتساب پایه اش ۳۰۵ فوت(۹۳ متر) است و بدون احتساب آن ۱۵۱ فوت(۴۶ متر) طول دارد یعنی حدودا به اندازه بخش اول استارشیپ که ۱۶۰ فوت است.


استارشیپ SN۲۰ ماه آتی از تگزاس به مدار پرتاب می شود و بعد از گذراندن ۹۰ دقیقه در مدار، در اقیانوس آرام در نزدیکی سواحل هاوایی فرود خواهد آمد.
تقویت کننده این موشک بعد از رساندن استارشیپ به مدار به آرامی در خلیج مکزیک در فاصله ۲۰ مایلی ساحل فرود خواهد آمد و برای پروازهای بعدی آماده خواهد بود.
موشک استارشیپ که کاملا چند بار مصرف است می تواند محموله هایی با وزن بیش از ۲۲۰ هزار پوند(۹۹ هزار و ۷۹۰ کیلوگرم) را حمل کند و انسان ها را در آینده به مریخ ببرد.


به قول اسپیس ایکس استارشیپ و تقویت کننده "سوپر هوی"(Super Heavy) به یکدیگر متصل شده اند.
طول این دو با هم به حدودا ۴۰۰ فوت(۱۲۱ متر) می رسد. این بلندترین موشک تولید شده تا حالا است.
به قول ایلان ماسک مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس، برای رساندن یک میلیون نفر به مریخ تا سال ۲۰۲۵ موشک های استارشیپ باید روزانه سه پرواز انجام دهند.تقویت کننده سوپرهوی BN۴ درحال آماده سازیمنبع:

1400/04/18
21:58:36
5.0 / 5
295
تگهای خبر: تولید , موشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است