بررسی استفاده از گورخرماهی در صنایع دارویی و بهداشتی

بررسی استفاده از گورخرماهی در صنایع دارویی و بهداشتی به گزارش شاه بلاگ گروهی از متخصصان چینی روز شنبه در پکن گرد هم آمدند تا در مورد کاربردهای فناوری گورخرماهی در بررسی اثربخشی و ایمنی صنایع دارویی و محصولات بهداشتی بحث کنند.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا، گورخر ماهی، ماهی گرمسیری با طول حدود ۲.۵ سانتی متر تا ۴ سانتی متر است و به علت داشتن نوارهای آبی تیره بر روی بدنش شناخته شده است.
در طول فرآیند "رویان زایی" گورخرماهی های دریایی بسیار شفاف هستند که این امر آنها را برای مشاهده و آزمایش مناسب می کند. آنها همینطور با سرعت بسیار زیاد رشد می کنند و علاوه بر این هم برخی از ژنوم آنها هم با انسان مشترک است. همه این خصوصیت ها آنها را به یک موجود مناسب برای آزمایش تبدیل نموده است.
از گورخر ماهی بعنوان حیوان آزمایشی برای ارزیابی اثربخشی و ایمنی خیلی از داروهای طب سنتی چین استفاده شده است و طبق گفته بعضی از متخصصان طب سنتی چین، گورخرماهی یک مدل حیوانی خوب برای ارزیابی ایمنی و اثربخشی و کیفیت و عملکرد و کیفیت محصولات است.
به قول محققان در مقایسه با پستاندارانی مانند موش و میمون، زمان آزمایش بر روی گورخرماهی کوتاه تر است و هزینه کمتری هم دارد و شرایط مشاهده عملکرد دارو در آن هم بهتر است و محققان به سادگی می توانند اثرات داروها بر اندام های داخلی حیوانات را مشاهده کنند.
با این وجود سایر سخنرانان سمینار تاکید کردند که مطالعات بیشتری در اینباره لازم است.
منبع:

1400/04/29
12:19:03
5.0 / 5
229
تگهای خبر: فناوری , كیفیت , متخصص , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است