ضربه قیمت گذاری دستوری به خودروسازی بیشتر از تحریم ها بود

ضربه قیمت گذاری دستوری به خودروسازی بیشتر از تحریم ها بود رئیس مجمع عمومی عادی سالیانه سایپا اظهار داشت: قیمت گذاری دستوری در هیچ اقتصاد توانمندی در دنیا مرسوم نیست و کمترین نتیجه منفی آن، فراهم شدن زمینه واسطه گری و دلالی است.به گزارش شاه بلاگ به نقل از مهر به نقل از سایپا، رحیم اسماعیلی دانا در مجمع عمومی عادی سالیانه سایپا به صورت های مالی عرضه شده اشاره نمود و اضافه کرد: قیمت گذاری دستوری نه به نفع تولیدکننده است، نه مصرف کننده؛ چونکه پول را از تولید خارج و در جاهایی که تأثیرات مخرب بر اقتصاد دارند، خرج می کنند.
رئیس مجمع عمومی عادی سالیانه سایپا اضافه کرد: واسطه ها به معنای واقعی کلمه مخرب اقتصاد هستند و بیشترین سود را از فضای غیرشفافی می برند که عامل اصلی آن قیمت گذاری دستوری است.
وی اظهار نمود: بیشتر از دو سال است که شدیدترین تحریم های ممکن، صنعت خودرو کشور را تحت فشار قرار داده اما امروز شاهد پیشرفت این صنعت و حتی عرضه خودروهایی کاملاً داخلی با استانداردهای قابل قبول هستیم.
اسماعیلی دانا اضافه کرد: همین مساله نشان داده است متخصصان و مدیران صنعت خودرو از پس تحریم ها و ترامپ برآمده اند اما آنچه آنها را با زیان مواجه کرده، قیمت گذاری دستوری است که ضربه بیشتری به تولیدکننده و مصرف کننده زده است.
وی افزود: در حالیکه افزایش نرخ ارز و نهاده های تولید، قیمت تمام شده محصولات را افزایش داده، قیمت گذاری دستوری سبب شده واسطه ها از جیب سهامداران سایپا و ایران خودرو درآمدزایی کنند.
رئیس مجمع عمومی عادی سالیانه سایپا ضمن اشاره به آغاز به کار دولت جدید اظهار نمود: به نظر می آید دولت جدید تمایل بیشتری به شنیدن صدای تولیدکننده دارد و امیدواریم در سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها توجه بیشتری برای رفع موانع تولید صورت پذیرد؛ همچون این که سایه شورای رقابت و قیمت گذاری دستوری از سر صنعت خودرو کم شود.

1400/05/10
15:53:20
5.0 / 5
170
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است