رونمایی از چهار نمایشنامه جدید

رونمایی از چهار نمایشنامه جدید به گزارش شاه بلاگ چهار نمایشنامه جدید روز پنج شنبه سی ام دیماه باحضور برخی از هنرمندان و علاقه مندان تئاتر در تالار مشاهیرِ مجموعه تئاترشهر رونمایی می شوند.


به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، چهار نمایشنامه «باد زرد وینسنت ونگوگ» به قلم علیرضا کوشک جلالی، «سیزده نمایشنامه کوتاه و کم حرف» به قلم منوچهر اکبرلو و حامد نصرآبادایان، «حر ریاحی» به قلم عبدالرّزاق عبدالواحد با ترجمه ای از سیدمهدی حسینی نژاد، «تنها گریخته» و «بزن بریم» به قلم کاریل چرچیل با ترجمه ای از پریسا سالاری که به همّت نشر «آماره» انتشار یافته اند، ساعت ۱۶ روز پنج شنبه سی ام دیماه در تالار مشاهیر مجموعه تئاترشهر رونمایی می شوند.
در این مراسم شهرام احمدزاده، منتقد و پژوهشگر، محسن عظیمی نویسنده و پژوهشگر تئاتر و هومن بنائی نویسنده و مدرس به معرفی کتاب های «باد زرد وینسنت ونگوگ»، «سیزده نمایشنامه کوتاه و کم حرف»، «حر ریاحی»، «تنها گریخته» و«بزن بریم» خواهند پرداخت.
در توضیحات تکمیلی این چهار نمایشنامه آمده است: نمایشنامه «باد زرد ـ وینسنت ونگوگ» با چهار پرسوناژ دوران اقامت ون گوگ در تیمارستان سنت رمی را در سال ۱۸۹۰ تصویر می کند. در این اثر وظیفه هنرمند و تضاد ایده آل های وی با حقیقت های اجتماع مورد بررسی قرار می گیرد.
نمایشنامه «حر ریاحی» نگاهی تازه به حر و واقعه عاشورا است که «شمر» را تا به امروز می رساند و «حسین(ع)» را در همه پدیده ها تکثیر می کند.
«تنها گریخته» و «برن بریم» هم آثار سوررئالی هستند که در آنها رابطه پیچیده بین عناصر مختلف، تمایزات و تناقضات به بازی گرفته شده و از زندگی روزمره محافظه کارانه فاصله دارد. نمایشنامه ها تلفیقی از تکنیک های تئاتری و شمّ هنری نامحدود است.
«سیزده نمایشنامه کوتاه و کم حرف» هم آثاری کوتاه و پانتومیم به قلم منوچهر اکبرلو و حامد نصرآبادایان است.
مراسم رونمایی، نمایشنامه خوانی و جشن امضای این آثار روز پنجشنبه سی ام دیماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در مجموعه تئاتر شهر برگزار می گردد و شرکت برای عموم هم آزاد است.1400/10/30
10:57:52
5.0 / 5
318
تگهای خبر: پژوهش , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است