فضاپیمای استارلاینر پرتاب شد

فضاپیمای استارلاینر پرتاب شد شرکت ˮبوئینگˮ موفق شد فضاپیمای ˮاستارلاینرˮ خودرا با موفقیت پرتاب کند.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، فضاپیمای "استارلاینر" (Starliner) شرکت "بوئینگ" (Boeing) امروز در سومین تلاش خود، با موفقیت پرتاب شد. این کپسول بدون خدمه، از ایستگاه نیروی فضایی "کیپ کاناورال" (Cape Canaveral) در فلوریدا بر فراز موشک "اطلس V" پرتاب شد.
این پرتاب جدید، پرتاب متفاوتی بود برای اینکه استارلاینر بوئینگ، سوابقی در زمان ورود به مدار، همچون یک فرود اضطراری را دارد.
جدا از مشکلات متداول مانند لطمه دیدن چتر نجات هنگام آزمایش، استارلاینر پیش تر دو شکست در پرتاب داشته است. اولین مورد در سال ۲۰۱۹ بود که یک نقص نرم افزاری، کپسول را به مدار اشتباه فرستاد و دومین مورد در اوت ۲۰۲۱ بود که پرتاب به سبب معیوب بودن دریچه ای که نیاز به تعمیرات اساسی فضاپیما داشت، کنسل شد.
"آزمایش پرواز مداری-۲" (OFT-2) مانند ماموریت های پیشین، بدون سرنشین است اما پروازهای بعدی، فضانوردان را نیز حمل خواهند کرد و هدف استارلاینر را در مورد بردن خدمه و محموله از خاک آمریکا به مدار پایین زمین برآورده می کنند. با این وجود، در پرواز فعلی، یک مانکن بعنوان مسافر وجود دارد که لباس فضایی بوئینگ را پوشیده است.
پرتاب امروز بدون تأخیر انجام شد و موشک اطلس V کار خودرا با قدرت موتور "RD-180" خود و با یک جفت تقویت کننده موشک انجام داد.
استارلاینر با حمل ۲۲۶ کیلوگرم غذا و آذوقه، درحال اجرای مجموعه ای از مانورهای مداری است که به آن امکان می دهند تا طی حدود ۲۴ ساعت، با "ایستگاه فضایی بین المللی" (ISS) ملاقات کند.
1401/02/30
14:50:33
5.0 / 5
223
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است