نگاهی به مهارت های ربات اطلس بوستون داینامیکس

نگاهی به مهارت های ربات اطلس بوستون داینامیکس شاه بلاگ: آیا ربات های دارای دوپا و دو دست آماده کار در کنار انسان هستند؟ نه بطور کامل، اما همانطور که آخرین ویدیو های بوستون داینامیکس نشان می دهد، ما درحال نزدیک تر شدن به این پروسه هستیم.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا، بوستون داینامیکس همچنان ما را با پیشرفت ربات انسان نمای اطلس شگفت زده می کند. در یک ویدئوی جدید شرکت بوستون داینامیکس نمونه اولیه ربات «اطلس» خودرا نشان داده است که تخته ها و کیسه های ابزار را در یک مکان ساخت وساز ساختگی با مهارت جابجا و پرتاب می کند. این ویدئو مهارت این ربات در کارهای ساختمانی را نشان میدهد.
ربات های شرکت بوستون داینامیکس (Boston Dynamics) که حالا چندی است تحت مالکیت شرکت هیوندای درآمده اند، حالا می توانند بهتر از بسیاری از انسان ها برخی کارها را انجام دهند. ربات هایی مثل اطلس در حال حاضر در هیچ جای جهان مورداستفاده قرار نمی گیرند، برای اینکه قیمت بالایی دارند و استفاده از آنها نسبت به نیروی کار انسانی مقرون به صرفه نیست. اما این شرایط با بهبود فناوری می تواند تغییر کند.
این ربات ۱.۵ متری (۵ فوتی) ۸۹ کیلوگرم (۱۹۶ پوندی) است و دارای ۲۸ مفصل فعال هیدرولیکی، سرعت چشم گیر و تعادل خاصی است. ویدئوی اخیر یک گام باورنکردنی دیگر برای تیم اطلس است، مهندسان دائماً مجبورند تفاوت های ظریف حرکت انسان را تحلیل و بررسی کنند تا بطور مصنوعی انواع حرکاتی را که همه ما انجام می دهیم، تکرار و تقلید کنند.
اطلس، دنیا را بوسیله دوربین های موجود در سر خود می بیند، همچون یک دوربین رنگی و یک دوربین مدت پرواز که از آن برای ساختن یک نقشه سه بعدی از محیط خود استفاده می نماید و در این آزمایش، این سیستم بصری باید بیشتر کار کند، برای اینکه در صورتیکه تیم اطلاعات خاصی را در ربات برنامه ریزی نموده است (مانند اینکه باید شکافی را با یک تخته پر کند یا چند پله را طی کند) ربات هنوز باید مکان ها، شکل ها و جهت گیری آن اشیاء را بطور مستقل تشخیص دهد.منبع:

1401/10/30
15:28:45
5.0 / 5
233
تگهای خبر: پیشرفت , جهان , دوربین , ربات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است