عكس روز ناسا؛

مه درخشان در فضا

مه درخشان در فضا به گزارش شاه بلاگ، ناسا اخیرا در حساب کاربری خود در اینستاگرام تصویری زیبا از بخشی از فضا که توسط تلسکوپ فضایی اسپیتزر ثبت شده، منتشر نمود.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا، ناسا با انتشار این تصویر نوشت: این تصویر که در سال ۲۰۰۹ توسط تلسکوپ فضایی اسپیتزر بازنشسته ما گرفته شد، مه سبز رنگی را نشان داده است که توسط دو ستاره درخشان روشن شده است. مه از ترکیبات هیدروژن و کربن تشکیل شده است که دقیقا در اینجا روی زمین در اگزوز خودرو ها و در کوره های ذغالی هم یافت می شود. با این وجود، در فضا، این ترکیبات در ابرهای تاریکی تشکیل می شوند که ستاره ها را به وجود می آورند.
این مولکول ها راهی را در اختیار اخترشناسان قرار می دهند تا ابرهای گازی را بررسی نمایند و ساختار آنها را با جزئیات زیاد مطالعه کنند. این تصویر، نمای چندین جریان کوچک و مولکولی گاز از ستارگان درحال شکل گیری نزدیک را نشان داد که نشان دهنده جوانی آن هاست. چنین جریان هایی راهی عالی جهت بررسی ستارگان بسیار جوان و پرجرم در مراحل اولیه هستند.
ستارگان دور در یک غبار به رنگ سبز پوشیده شده اند، این ناحیه ابر مانند در نور فروسرخ گرفته شده است که با چشم غیرمسلح انسان نامرئی است. کارشناسان برای تجسم بهتر داده های مادون قرمز خام، نواحی ترکیبات هیدروژن و کربن غلیظ را به رنگ سبز کدگذاری کردند. در سمت چپ بالای تصویر، رگه های عجیب و غریب - احتمالا دانه های غباری که با میدان های مغناطیسی ردیف شده اند - ستاره را منحرف می کنند. ستاره نسبتا نزدیک و به خوبی مطالعه شده GL 490 در وسط و سمت راست تصویر می درخشد. ستارگان در پس زمینه تصویر به رنگ های سبز، قرمز و آبی دیده می شوند.1401/12/28
07:48:12
5.0 / 5
216
تگهای خبر: اینستاگرام , خودرو , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است