گسترش کسب و کار نانویی حوزه محیط زیست و انرژی در خاورمیانه

گسترش کسب و کار نانویی حوزه محیط زیست و انرژی در خاورمیانه شاه بلاگ: شرکت لویدان (Levidian) با بوجودآوردن یک مرکز جدید در امارات متحده عربی، دامنه کارهای خودرا در خاورمیانه گسترش می دهد.به گزارش شاه بلاگ به نقل از مهر، این شرکت نوآور بریتانیایی که در کمبریج مستقر است، با تأسیس پایگاه جدیدی در ابوظبی، نخستین گسترش بین المللی کسب وکار خودرا شروع کرد.
با استفاده از دستگاه لوپ (Loop) این شرکت، گازهای زائد خروجی از سایت های تولید نفت و گاز را می توان به هیدروژن و گرافن تبدیل کرد. با این کار از آلودگی هوا جلوگیری شده و مواد باارزش جهت استفاده در صنعت به دست می آید. هم اکنون ۱۵ درصد از کل انتشار گازهای گلخانه ای مربوط به انرژی در سطح جهان بوده، در صورتیکه این تکنولوژی جدید منبع جدیدی از هیدروژن تمیز و گرافن باکیفیت بالا ارائه می کند.
گرافن یک ماده اعجاب انگیز است که می تواند برای افزایش چشم گیر خاصیت های ذاتی محصولات در صنایع عمده جهانی نظیر فولاد، آلومینیوم، باتری و پتروشیمی استفاده گردد.
با این فناوری انتظار می رود تا پایان این دهه، انتشار گازهای گلخانه ای متان و شعله ور شدن گاز از بین برود. صادرات فناوری لویدان فرصتی برای رهبری این حوزه است.
راب بریکر، مدیر تجارت امارات متحده عربی و دولت انگلستان می گوید: «لویدان نمونه ای عالی از نحوه حمایت شرکت های بریتانیایی از کوشش برای مقابله با تغییرات آب و هوایی در خاورمیانه است.»
وی اظهار داشت: «ما خوشحالیم که امارات متحده عربی مقصد گسترش لویدان است، فناوری جهانی خودرا به این منطقه می آورد و به باز کردن پتانسیل گرافن در امارات کمک می نماید.»
جان هارتلی، مدیرعامل لویدان می گوید بخش انرژی به تنهایی مسئولیت نزدیک به ۴۰ درصد از کل انتشار متان را که به کارهای انسانی منتسب می شود، بر عهده دارد. فناوری لویدان بطور خاص برای هدف قرار دادن این بخش طراحی شده است. ما مشتاقانه منتظر هستیم تا لویدان را به عنوان یک شرکت پیشرو در این منطقه معرفی نماییم.»
لویدان در سال ۲۰۱۲ با تمرکز بر ساخت گرافن از لابراتوار های دانشگاه کمبریج آغاز به کار کرد. در سال ۲۰۱۹، این شرکت به بررسی نحوه کاهش انتشار گازهای گلخانه ای پرداخت.


منبع:

1402/08/21
08:38:45
5.0 / 5
263
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است