از روایت پیشرفت تا بسترسازی برای مشاركت دانشگاه ها؛

دومین نمایشگاه ملی آبادیران از 22 خرداد شروع می شود

دومین نمایشگاه ملی آبادیران از 22 خرداد شروع می شود شاه بلاگ: به گزارش شاه بلاگ، دومین نمایشگاه ملی آبادیران در قسمت های مسکن و زیرساخت های توسعه روستا، کشاورزی، دامپروری و شیلات، سلامت، بهداشت و توانبخشی، اشتغال کوچک مقیاس و صنایع نرم و آموزشی از 22 خرداد شروع می شود.به گزارش شاه بلاگ به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، حمیدرضا شکری، دستیار مردمی سازی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور درباب نوآوری های نمایشگاه امسال در مقایسه با سال قبل اظهار داشت: سال قبل بخش شرکت های زیست بوم شامل شرکت های دانش بنیان، فناور و خلاق را برای بحث محرومیت زدایی عرضه کردیم اما معاون علمی رییس جمهور، در کنار ارائه دستاوردهای بخش شرکتی زیست بوم، همیشه بر گسترش حضور جامعه نخبگانی در این برنامه نیز تاکید ویژه داشته است.
وی اضافه کرد: از ین جهت، اولین نوآوری ما برای نمایشگاه ملی آبادیران در ایستگاه دوم، فراهم کردن بستری است تا طی آن دانشگاه ها، بنیاد ملی نخبگان و بنیاد ملی علم ایران به این برنامه ورود کنند. همین طور ذیل این ایده، فراخوانی را با بنیاد ملی علم ایران در دست انتشار داریم که در آن ۴۵ موضوع در رابطه با محرومیت زدایی مثل رفع چالش آب شرب روستائیان، مهاجرت از روستا، آبزی پروری در جوامع ساحلی و.... را ارائه کرده ایم.
مدیر دبیرخانه برنامه ملی آبادیران، دومین نوآوری نمایشگاه ملی آبادیران را مساله تقاضامحوری، نیازمحوری و مساله محوری دانست و اضافه کرد: بر طبق این نوآوری قرار شد تا پیش از شروع نمایشگاه سازمان ها اعلام کنند با چه نیازی به نمایشگاه می آیند.
به گفته او، سومین نوآوری آبادیران به بهانه شعار سال و تبیین گفتمان مردمی سازی اقتصاد دانش بنیان، ارائه بخشی تحت عنوان «روایت پیشرفت و مشارکت های مردمی» است. هدف از این بخش، نخست، نمایش توانمندی های شرکت های دانش بنیانی است که توانسته اند از ظرفیتهای مردمی بهره گیرند و در وهله بعد ارائه روایتی از اقدامات دانش بنیان ها در محرومیت زدایی و آبادانی و پیشرفت است.
شکری، همین طور به اولویت های امسال این نمایشگاه پرداخت و اظهار داشت: یکی از جدی ترین اولویت های امسال ما، بهره گیری از ظرفیت گروههای جهادی و مردمی است و طبق آماری که سازمان بسیج سازندگی به ما می دهد، تقریباً ۴۰ هزار گروه جهادی در کشور فعال است. این بخش از جامعه، یکی از مصادیق مشارکت مردمی است و در شناسایی ظرفیت ها و چالش های مناطق محروم می توانند راهگشا باشند.
وی افزود: در دور دوم نمایشگاه می کوشیم تا گروههای جهادی و مردمی را که در منطقه مستقر هستند به سمت نمایشگاه هدایت نماییم و گروههای جهادی که دارای مساله هستند و شرکت های دانش بنیانی را که دارای توانمندی اند به هم متصل کنیم؛ بدین سبب یکی از کارکردهای نمایشگاه آبادیران این است که طرف عرضه یعنی شرکت های دانش بنیان و طرف تقاضا یعنی گروههای جهادی و نهاد دارای نیاز فناورانه را به هم متصل نماییم.


منبع:

1403/03/20
09:48:44
5.0 / 5
40
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است