برای تولید شكم بند بارداری ؛

سرمایه گذاری روی پارچه های ضد امواج نانویی در كشور

سرمایه گذاری روی پارچه های ضد امواج نانویی در كشور شاه بلاگ: پارچه های ضدامواج الكترومغناطیس كه برای تولید شكم بندهای حاملگی مورد استفاده قرار گرفته بودند، موفق به جذب سرمایه گذار شده اند.به گزارش شاه بلاگ به نقل از مهر، در جهت افزایش سلامت جامعه به خصوص مادران آبستن و نوزادان، پارچه های ضد امواج الكترومغناطیس كه توسط دو شركت دانش بنیان طراحی شدند تجاری سازی می شوند.
این محصول برای تولید انبوه موفق به جذب سرمایه گذار شد.
امروزه امواج الكترومغناطیس به جزء جدایی ناپذیر زندگی انسان مدرن تبدیل گشته اند؛ تلفن های همراه، اینترنت های بی سیم، تلفن های بی سیم و خیلی از تجهیزات مورد استفاده، از امواج الكترومغناطیس برای انتقال اطلاعات استفاده می نمایند. مطالعات متعددی در مورد رابطه این امواج با سلامت انسان انجام شده است.
رضا احمدی، مدیرعامل شركت تولید كننده شكم بندهای ضد امواج حاملگی در رابطه روند دریافت تأییدیه ها اظهار داشت: روند اطمینان از صحت این محصول در داخل با انجام تست شستشو آغاز شد و سپس طی گذراندن ۲ مرحله آزمون كیفی و كمی، آزمایش های مربوط به خواص آنتی باكتریال صورت گرفت و در مرحله بعدی آزمون جذب امواج انجام شد.
وی ادامه داد: این پارچه ها موفق به دریافت گواهی نانومقیاس و ثبت اختراع داخلی و خارجی (US PATENT) شدند و نهایتاً در مركز تحقیقات مخابرات ایران با مدل سازی دقیق بدن، آزمون عملكردی آن به انجام رسید. این محصول علاوه بر آنتی باكتریال بودن دارای ثبات بالای شست وشو و با انعكاس بیش از ۹۹% امواج مضر سد محكمی در برابر امواج است.
وی اضافه كرد: مزیت شكم بند ضد امواج ایرانی با محصولات مشابه خارجی در این است كه محصول ایرانی فاقد نانوذرات نقره هستند و مستقیماً با بدن تماس ندارند؛ همینطور شكم بندهای ایرانی امواج الكترومغناطیس را دفع و منعكس می كنند؛ درحالی كه مكانیسم حفاظتی محصولات مشابه خارجی جذب امواج الكترومغناطیس است كه این مورد باعث تولید گرما در شكم بند می گردد.
احمدی اظهار داشت: پارچه های ضدامواج الكترومغناطیس تابحال علاوه بر دریافت تأییدیه از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و وزارت بهداشت و درمان، موفق به كسب دو مدال طلا از جشنواره بین المللی اختراعات، گواهی مدال از سازمان مالكیت فكری و معنوی ملل متحد و كسب كاپ و دیپلم افتخار از دانشگاه رومانی شده اند.


1396/10/29
18:46:14
5.0 / 5
5811
تگهای خبر: تولید , دانش , نانو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است