ردیابی خلافكاران با دستبندهای مجهز به جی پی اس

ردیابی خلافكاران با دستبندهای مجهز به جی پی اس به گزارش شاه بلاگ بریتانیا بزودی زدن دستبندهای جی.پی.اس به دست مجرمان را رواج می دهد.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، دولت بریتانیا می خواهد از تابستان سال جاری میلادی از دستبندهای جی.پی.اس برای نظارت بر جنایتكاران در سراسر انگلستان و ولز استفاده نماید.
از این دستبندها برای نظارت بر رفتار مجرمان در خارج از زندان و اطمینان از حضور آنها در مراكز مشاوره و حضور در محل خدمات الزامی اجتماعی و اعمال و رعایت محدودیت های جغرافیایی استفاده می شود.
دولت بریتانیا تخمین زده است كه تقریباً ۴ هزار نفر هر ساله دستبندهای GPS را دریافت خواهند كرد، اما در هیچ دوره زمانی بیشتر از هزار نفر همزمان این دستبندها را نمی پوشند.
همانند قبل مخالفت هایی در مورد مسائل اخلاقی و حفظ حریم شخصی وجود دارد، اما این كار می تواند مانع از اعمال مجازات زندان برای جرایم جزئی و یا كاهش مجازات های شدید شود. همینطور می تواند نظارت دقیقی بر مجرمان خطرناكی داشته باشد كه اجازه ورود مجدد به جامعه را پیدا می كنند.
تگ های الكترونیكی فعلی می توانند نشان دهند كه آیا پوشنده در یك ساختمان مشخص حضور دارد یا خیر، اما در محیط های محدود خیلی دقیق نیست.
این فناوری به ردیابی موقعیت مكانی افرادی كه مرتكب جرایم غیر خشونت آمیز شده اند، می پردازد.
محكومین با این دستبندها كنار نیامده اند، چون كه شكی نیست كه حریم خصوصی زیادی را از دست می دهند.1397/11/29
15:07:05
5.0 / 5
4352
تگهای خبر: جت , خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است