توسعه كیت تست ۱۰ دقیقه ای كروناویروس در انگلیس

توسعه كیت تست ۱۰ دقیقه ای كروناویروس در انگلیس به گزارش شاه بلاگ دو شركت خصوصی انگلیسی مدعی شده اند كه كیت های آزمایشگاهی تشخیص بیماری ˮكووید-۱۹ˮ(COVID-۱۹) تولید كرده اند كه می تواند در عرض ۱۰ دقیقه این بیماری را شناسایی كند.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، به نظر می رسد كه با عنایت به افزایش شیوع كروناویروس در انگلیس، سازمان بهداشت عمومی این كشور موضع خویش را در مورد تجهیزات سریع آزمایشی تغییر داده است.
این سازمان تایید نمود كه در حال ارزیابی كیت های آزمایش سریع برای تشخیص كروناویروس است.
شركت انگلیسی "SureScreen Diagnostics" كیت آزمایشی ساخته كه می تواند تا احتمال ۹۸ درصد، ابتلای افراد به كرونا ویروس را تشخیص دهد.


این شركت خصوصی گفته كه این آزمایش معتبر بوده و در انگلیس، ایرلند، آلمان، اسپانیا، سوئیس، هلند، تركیه، امارات، كویت و عمان مورد استفاده قرار می گیرد.
در همین حال، یك شركت دیگر انگلیسی به نام "Mologic" در حال كار روی توسعه یك آزمایش ۱۰ دقیقه ای ارزان قیمت است كه به مبارزه با بیماری در آفریقا كمك می نماید.
دولت انگلیس مجموعا یك میلیون پوند برای پشتیبانی از این شركت برای پیشگیری از انتشار كرونا ویروس كمك مالی كرده است.
امید است كه حدود سه ماه دیگر این شركت قادر باشد این كیت آزمایشی ۱۰ دقیقه ای را به توسعه كامل برساند و به قیمت كمتر از یك دلار به فروش برساند.
نگرانی هایی راجع به صحت كامل این آزمایش ها وجود دارد و سازمان بهداشت عمومی انگلیس هشدارهایی نسبت به این آزمایش ها داده و گفته كه اطلاعات كمی راجع به صحت دقیق این آزمایش ها وجود دارد.
هم اكنون روش های اصلی برای انجام آزمایش و آمدن نتایج آن بین ۲۴ ساعت تا ۴۸ ساعت طول می كشد.
مدیر شركت Sure Screen اظهار كرد، ما سخت سعی كردیم تا كیت آزمایشی بیماری كووید-۱۹ را بسازیم كه بتواند تنها با استفاده از نمونه خون نوك انگشت افراد، طی ۱۰ دقیقه این بیماری را شناسایی كند.
به نظر می آید كه حدود ۱۷۵ هزار آزمایش با كیت های Sure Screen انجام شده و احیانا برای ماه آتی بیشتر از دو میلیون از این كیت ها سفارش داده شود.
وضعیت آفریقا در شرایط این بیماری فراگیر مطلوب نمی باشد. بنابراین كیت های شركت "Mologic" به آفریقا ارسال می شود.
برای بیشتر از ۲۰۰ میلیون نفری كه در نیجریه زندگی می كنند، تنها پنج آزمایشگاه قادر به نمونه گیری مردم این كشور در زمینه كروناویروس هستند.
شركت Mologic پیش از این هم تست های مشابهی را برای بیماری هایی چون ابولا، سرخك و تب زرد ابداع كرده بود.
امید است كه نمونه های كیت های این شركت تا ماه ژوئن آماده شوند و توسط موسسات مختلف سراسر جهان مورد آزمایش قرار گیرند.1398/12/27
20:06:06
5.0 / 5
3407
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است