تصادفی كه از یك كودك 5 ساله نابغه ساخت!

تصادفی كه از یك كودك 5 ساله نابغه ساخت! شاه بلاگ: یك جوان هندی توانست مقام نخست جام جهانی محاسبات ذهنی را از آن خود كند.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از آی ای، به تازگی جام جهانی محاسبات ذهنی بعنوان قسمتی از "المپیاد ورزش های ذهنی"(MSO) در لندن انجام شد و یک آسیایی شگفتی آفرید.
این جوان ۲۰ ساله به نام "نیلاکانتا بهانو"(Neelakantha Bhanu ) نخستین فرد آسیایی است که مقام اول جام جهانی محاسبات ذهنی را کسب می کند.
تابحال در تاریخ ۲۳ ساله برگزاری این مسابقات، سابقه نداشته که یک فرد غیراروپایی این عنوان را به دست آورد.
عملکرد بهانو به قدری خیره کننده بود و از دیگران بهتر عمل کرد که داوران او را وادار به انجام محاسبات اضافی تر کردند تا تعجب و ابهام آنها رفع گردد.
اما نیلاکانتا در مصاحبه با سی ان ان گفته که اعجوبه نیست و نمی خواهد او را با این عنوان صدا کنند. برای اینکه او معتقد می باشد کلمه "اعجوبه" به نوبه خود کمی نگران کننده است.
در سال ۲۰۰۵ میلادی زمانی که نیلاکانتا ۵ ساله بود، هنگامی که سوار بر اسکوتر پسر عمویش در حال بازی بود، مورد به هدف خوردن یک کامیون قرار گرفت و ضربه سختی به سر او وارد شد.
جمجه او شکسته بود و به چندین عمل جراحی و ۸۵ بخیه نیاز داشت.
پزشکان او را به مدت یک هفته در کمای ناشی از مصرف دارو قرار دادند و به والدین او گفتند که ممکنست عملکرد شناختی کودک آنها تحت تاثیر این ضربه قرار گیرد. بعد از این تصادف او به مدت یک سال در بستر بود.
نیلاکانتا می گوید که این تصادف تعریف او از "سرگرمی"ر ا تغییر داد. او شطرنج بازی کردن و حل معما را آموخت تا ذهن خودرا فعال و مشغول نگه دارد.
خانواده او نیز در آن سال تمام آینه های خانه را جمع کردند تا فرزندشان جای زخم را روی سرش نبیند و توجهی به این زخم نداشته باشد.
زمانی که نیلاکانتا در سن ۱۰ سالگی بود، مقام سوم یک مسابقه علوم حساب(یکی از شاخه های ریاضی) را کسب نمود.


او بعد از ۱۳ سالگی، در زمینه سریع ترین محاسبات انسانی، ضرب قدرتی، محاسبات قوی تفریق و ریاضی ذهنی چهار رکورد جهانی را جابه جا کرد و نام کشور خود یعنی هند را به زبان ها انداخت.
موفقیت اخیر نیلاکانتا یعنی کسب مقام نخست در جام جهانی محاسبات ذهنی توجه رئیس جمهور هند و معاونش را جلب کرد و این دو مقام پیروزی نیلاکانتا را به او تبریک گرفتند.
منبع:

1399/06/14
17:19:17
5.0 / 5
1796
تگهای خبر: تاریخ , جهان , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است