ابزاری كه می تواند سلول های مغز را اصلاح كند

ابزاری كه می تواند سلول های مغز را اصلاح كند شاه بلاگ: پژوهشگران ˮدانشگاه تافتزˮ در بررسی جدید خود، ابزاری عرضه كرده اند كه می تواند به اصلاح سلول ها و نواحی خاصی از مغز بپردازد.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از تک تایمز، پژوهشگران "دانشگاه تافتز"(Tufts University)، ابزاری ابداع نموده اند که می تواند سلول ها و اندام های خاصی مانند کبد را هدف قرار دهد و نواحی خاصی از مغز انسان را اصلاح کند.
بگفته پژوهشگران، این ابزار جدید می تواند درمان های ژنتیکی را به صورت مستقیم اجرا نماید برای اینکه داروها مستقیما به جریان خون وارد می شوند.
پژوهشگران این فناوری را ابتدا روی موش های آزمایشگاهی امتحان کردند اما باور دارند که روی انسان ها نیز کار می کند.
"کیائوبینگ ژو"(Qiaobing Xu)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: ما روشی عرضه کرده ایم که با کمک آن بتوانیم دارورسانی را در طیف گسترده ای از درمان های احتمالی مانند اصلاح ژن تنظیم نماییم.
ژو و همکارانش بر طبق نوع سلولی که قصد اصلاح آنرا دارند، به تنظیم دارورسانی پرداختند تا بدین ترتیب، سلول های مغز را بهتر مجهز کنند، بیماری عصبی را درمان کنند و یا به اصلاح سلول ایمنی برای مقابله با سرطان بپردازند.
این تکنولوژی جدید، به آنزیم های اصلاح ژن امکان می دهد تا با چسبیدن به پروتئین های متفاوت روی سطح سلول های مورد نظر، به آنها متصل شوند. این کار، از عهده فناوری های پیشین خارج بود.
روش های کنونی، بر شیمی ترکیبی مبتنی است که در صنعت داروسازی برای طراحی دارو استفاده می شود اما ما این روش جدید را به کار گرفتیم تا عناصر ابزار دارورسان را طراحی نماییم.
این پژوهش، در مجله "Angewandte Chemie International Edition" به چاپ رسید.
منبع:

1399/07/19
20:46:11
5.0 / 5
1652
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است