واكنش اتحادیه تهیه كنندگان به برگزاری جشنواره فیلم فجر

واكنش اتحادیه تهیه كنندگان به برگزاری جشنواره فیلم فجر به گزارش شاه بلاگ اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران با انتشار اطلاعیه ای برگزاری جشنواره فیلم فجر را از علایم بارز اعلام حیات سینمای ایران دانست.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا، متن اطلاعیه اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران به این شرح است: سینمای ایران طی سالهای اخیر از بحران های خسارت بار گوناگونی عبور کرده و به همت اصحاب و یارانش سالم و سربلند به حیات خود ادامه داده است.
حالا که شیوع گسترده و جهانی کرونا، صنعت سینمای ایران را هم مانند سایر کشورهای دنیا گرفتار صدمه های جدی و اجتناب ناپذیر کرده، هر نشانه ای از اعلام حیات سینما و آمادگی آن برای استقبال از آینده ای بهتر، باید مغتنم شمرده شود.
بدون شک یکی از علایم بارز اعلام حیات سینمای ایران، برگزاری جشنواره مهم فجر ـ با حفظ تدابیر لازم ـ خواهد بود.
امروزه دیگر بر کسی پوشیده نیست که جشنواره فیلم فجر، از مهم ترین رویدادهای فرهنگی ـ هنری کشور است که تأثیر برگزاری آن بر افکار عمومی جامعه، به آسانی قابل انکار یا کتمان نیست.
شاید تعطیلی این رویداد مهم و بی نظیر، آسان ترین و مطلوب ترین راه برای کسانی باشد که یا توان استقامت در بحران ندارند و یا اساسا نسبت به تعطیلی همه جانبه سینمای ایران نگرانی لازم را ندارند، اما نباید فراموش کرد که سینمای ایران می تواند هوشمندانه از هر اتفاقی برای رسیدن به روزهای بهتر بهره برد و قابلیت و مقاومت لازم را برای آن که همچنان مهمترین رویداد فرهنگی کشور باقی بماند دارد.
بر این باوریم که برگزاری جشنواره فیلم فجر در شرایط کنونی، با همفکری و همدلی دست اندرکاران، به تجربه ای تازه و ارزشمند در تاریخ سینمای ایران بدل خواهد شد تا دوستانش را شاد و دشمنانش را ناامید سازد.
جشنواره فیلم فجر حتما می تواند همچون خیلی از جشنواره های اخیر جهانی مانند لوکارنو، تورنتو، لندن، اَنسی و... به روشی جدید و منعطف با شرایط موعد برگزاری، شامل مجازی، فیزیکی، ترکیبی و... برگزار گردد و به همه علاقه مندانش نشان دهد که گرم ترین و روشن ترین آتش ها را زیر خاکستر کرونا، برای آینده ذخیره دارد.
1399/09/21
12:55:50
5.0 / 5
848
تگهای خبر: تاریخ , جت , جهان , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است