بخش سینمای تجربی به جشنواره ونیز افزوده شد

بخش سینمای تجربی به جشنواره ونیز افزوده شد هفتاد و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم ونیز با اضافه شدن بخش جنبی جدیدی، ویژه آثار تجربی برگزار می شود.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از هالیوود ریپورتر، این بخش جدید که از دوره ۲۰۲۱ به جشنواره فیلم ونیز اضافه می شود، «Orizzonti Extra» (افق های اِکسترا) نام دارد و در واقع تکمیل کننده بخش افق های جشنواره ونیز است، اما تمرکز آن روی گرایش های جدید در سینمای جهان خواهد بود و پذیرای کارگردانان جدید و پیشتاز سینماست.
در بخش جدید «Orizzonti Extra» که در واقع جایگزین بخش «Sconfini» جشنواره ونیز خواهد بود، فیلمها باید حداقل دارای مدت زمان ۶۰ دقیقه باشند اما محدویت دیگری در زمینه فرم، سبک و ژانر وجود ندارد. ضمن این که یک هیات داوران ویژه فیلمهای این بخش را مورد داوری قرار می دهند و برنده بهترین فیلم را انتخاب خواهند کرد.
جشنواره فیلم ونیز از روز گذشته (۲ شنبه ۲۹ دی، ۱۸ ژانویه) آثار سینمایی را برای هفتاد و هشتمین دوره خود دریافت می کند و پذیرای فیلم هایی است که بعد از تاریخ ۱۲ سپتامبر تکمیل شده اند و پیش از این در هیچ یک از بخش اصلی و جنبی ونیز در دوره های پیشین حضور نداشته باشند.
به علت شرایط خاص ناشی از همه گیری ویروس کرونا، جشنواره فیلم ونیز سال جاری فیلم هایی را خواهد پذیرفت که در فاصله زمانی ۷ سپتامبر ۲۰۱۹ تا ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۰ ساخته شده باشند و در دوره پیشین جشنواره ونیز در سال ۲۰۲۰ پذیرش یا رد نشده باشند و همینطور برای نمایش تجاری به صورت آنلاین ارائه نشده باشند.
آخرین فرصت ارسال آثار برای حضور در جشنواره ونیز، ۱۱ ژوئن (۲۱ خرداد) است.
هفتاد و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم ونیز از اول تا ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۱ (۱۰ تا ۲۰ شهریور) برگزار می گردد و سال جاری «بونگ جون هو» کارگردان کره ای برنده اسکار فیلم «انگل»، بعنوان رئیس هیات داوران هفتاد و هشتمین جشنواره فیلم ونیز انتخاب شده است.

منبع:

1399/10/30
22:50:25
0.0 / 5
805
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است