واكنش ایدرو به مصاحبه مهر؛

تأمین ورق خودروسازان بدون اختلال ادامه می یابد

تأمین ورق خودروسازان بدون اختلال ادامه می یابد به گزارش شاه بلاگ ایدرو در واکنش به نگرانی قطعه سازان در مورد تأمین مواد اولیه، اعلام نمود که هیچ خللی در تأمین ورق فولادی صنایع خودرو ایجاد نخواهد شد.به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایدرو، به دنبال انتشار مطالبی در ایام اخیر با محتوای نگرانی از تأمین ورق فولادی مورد نیاز سازندگان قطعات خودرو، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بعنوان متولی صنایع خودرو طی اطلاعیه ای اعلام نمود با تمهیدات در نظر گرفته شده و هماهنگی معاونت امور صنایع وزارت صمت فرایند تأمین ورق های فولادی مورد نیاز قطعه سازان بدون اختلال استمرار می یابد.
با توجه به اینکه طبق شیوه نامه عرضه و تقاضای زنجیره فولاد مصوب ستاد هماهنگی اقتصادی دولت انواع ورق های فولادی فقط به تولیدکنندگان محصولات فولادی اختصاص می یابد و فروش آن به غیر از تولیدکنندگانی که احتیاج به این ماده اولیه دارند تخلف و ممنوع می باشد، در جهت این شیوه نامه وزارت صمت از پاییز گذشته با فراخوان لازم واحدهای تولیدی مصرف کننده فولاد (به ویژه قطعه سازان خودرو) را به ثبت نام یا تکمیل و اصلاح مشخصات در سامانه بهین یاب برای اختصاص سهمیه فولاد و امکان تهیه از بورس کالا دعوت کرده است.
همچنین ایدرو و وزارت صمت طبق شیوه نامه مصوب ستاد هماهنگی اقتصادی دولت نسبت به تعیین مقادیر واقعی نیاز واحدهای تولیدی با تعامل واحدها در سامانه بهین یاب اقدام نموده اند.
در این میان تعداد کمی از قطعه سازان به علت نداشتن پروانه بهره برداری، تفاوت نوع محصول تولیدی با پروانه و جواز فعالیت، نامتناسب بودن نیاز اعلامی با ظرفیت و امکانات تولید و یا عدم شفافیت مالی و نداشتن صورت های مالی حسابرسی شده و مواردی از این دست موفق به تکمیل فرایند ثبت نام خود در سامانه بهین یاب نشده اند.
چون فروش ورق فولادی از راه بورس کالا به تولیدکنندگان عضو سامانه بهین یاب انجام می شود، ازاین رو سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و معاونت صنایع وزارت صمت طی نشست های مختلف با قطعه سازان و انجمن های فعال توافق لازم برای تأمین ورق فولادی این واحدها را تا رفع مشکلات ثبت نامی ایشان در مدت مورد تفاهم انجام داده است. بنابراین هیچ خللی در تأمین ورق فولادی صنایع خودرو ایجاد نخواهد شد.
بدیهی است ایدرو و وزرات صمت در جهت راهبرد سال در خصوص مانع زدایی و پشتیبانی از تولید در راه تأمین مواد اولیه برای واحدهای تولیدی و قطعه سازان فعال که شفافیت عملیاتی لازم را رعایت می کنند مساعدت لازم را با روحیه تعامل برقرار کرده و در عین حال در اجرای مصوبه ستاد اقتصادی دولت و کاهش هرنوع زمینه سوداگری یا سوء استفاده از مواد اولیه خارج از مسیر تولید محصول با جدیت و منطق شفاف سازی عمل خواهد نمود.
گفتنی است؛ چندی قبل خبرگزاری مهر به نقل از دبیر انجمن قطعه سازان، از کاهش مواد اولیه مورد نیاز واحدهای قطعه سازی و اتمام ذخایر واحدها تا خرداد ماه سالجاری اطلاع داده بود. (جزئیات بیشتر)

1400/02/11
23:34:49
5.0 / 5
401
تگهای خبر: تولید , خودرو , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است