تولید کلوچه گوشت مصنوعی موش برای گربه ها!

تولید کلوچه گوشت مصنوعی موش برای گربه ها! یک استارتاپ از گوشت مصنوعی موش برای گربه ها رونمایی کرده است تا گربه ها و سگ های خانگی هم بتوانند از گوشت های پرورشی و آزمایشگاهی استفاده کنند.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یک استارتاپ به نام "انیمالز"(Animals) تنها شرکت زیست فناوری است که گوشت آزمایشگاهی برای گربه ها و سگ های خانگی تولید می کند. این استارتاپ امروز اعلام نمود که نخستین محصول گوشت کشت شده در آزمایشگاه را برای حیوانات خانگی با موفقیت تولید کرده است که شامل کلوچه های حاوی گوشت مصنوعی موش برای حیوانات خانگی است.
به گفته این شرکت، حتی سخت گیرترین و بدغذاترین گربه های خانگی هم این کلوچه ها را امتحان کرده و تأیید کرده اند و این محصول الان آماده تولید انبوه است.
این فرایند با جداسازی سلول های بنیادی از یک موش و قرار دادن آنها در یک بیورآکتور غذایی آغاز می شود؛ جایی که آنها به گوشت واقعی تبدیل می شوند. سپس آنها را با سایر مواد مغذی و خوشمزه ترکیب می کنند.
این سلول های بنیادی با سوراخ کردن گوش موش های اهدا کننده همراه با تزریق یک داروی بی حسی خفیف استخراج شد. حالا دو سال بعد از این عمل، موش های اهداکننده وضعیت خوبی دارند و کارکنان "انیمالز" از هر سه آنها در خانه خود مراقبت می کنند.
"شانون فالکنر" مدیرعامل و هم بنیانگذار این استارتاپ توضیح داد که این استارتاپ، موش را به جای گاو یا مرغ برگزید، چونکه گربه ها برای خوردن موش، خرگوش، مارمولک و حشرات تکامل یافته اند. وی اظهار داشت: باآنکه گوشت مرغ، گاو و ماهی منابع اصلی در غذاهای حیوانات خانگی هستند، اما مطالعات نشان داده است که این پروتئین ها همینطور حاوی آلرژن های غذایی اصلی در گربه ها و سگ ها هستند و آنها فقط به این علت مورد استفاده قرار می گیرند که انسان ها هم آنها را مصرف می کنند.
این اتفاق جدید به صنعت پرورش حیوانات کمک زیادی می کند، چون که بر مبنای یک تخمین، تغذیه حیوانات خانگی بیشتر از یک چهارم تأثیرات زیست محیطی را شامل می شود.
صنعت گوشت مصنوعی یا آزمایشگاهی که از آن بعنوان "گوشت پاک" هم یاد می شود، هنوز در مراحل اولیه خود است و اغلب شرکتهای درگیر روی تولید غذا برای انسان ها متمرکز هستند، چونکه انسان ها بزرگترین مصرف کنندگان گوشت هستند.
به تازگی یک استارتاپ به نام "Future Meat Technologies" از افتتاح خط تولید خود با ظرفیت تولید ۵۰۰۰ همبرگر در روز اطلاع داد و بنظر می رسد که زمان ارائه گوشت آزمایشگاهی کم کم درحال فرا رسیدن است.
اگر مشکلی از نظر نظارتی پیش نیاید، کلوچه های "انیمالز" اوایل سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه خواهند شد.
این کلوچه ها طی هفته جاری در یکی از بزرگترین نمایشگاه های تجاری حیوانات خانگی معروف به "SuperZoo" به نمایش عموم در می آیند.
منبع:

1400/05/28
13:52:12
5.0 / 5
224
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است