ارسال ۶ توریست دیگر به فضا توسط بلو اوریجین در دسامبر امسال

ارسال ۶ توریست دیگر به فضا توسط بلو اوریجین در دسامبر امسال شاه بلاگ: شرکت فضایی خصوصی ˮبلو اوریجینˮ(Blue Origin) در ماه دسامبر سال جاری شش توریست دیگر را به فضا می فرستد.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از تک کرانچ، همه کسانی که می توانند از عهده پرداخت هزینه بلیت گرانقیمت سفر به فضا بربیایند، حالا می توانند برای سفر گردشگری فضایی شرکت "بلو اوریجین" در آینده صف بکشند.
بنا بر توییتی از این شرکت فضایی که مالک آن "جف بزوس" است، "بلو اوریجین" درحال پرتاب گروه بعدی گردشگران به فضا است و این نخستین باری خواهد بود که موشک و کپسول فضایی "نیو شپرد" یک مجموعه کامل متشکل از شش مسافر را سوار بر موشک قابل استفاده مجدد خود به فضا خواهد برد.
"بلو اوریجین" این پرواز فضایی سرنشین دار را در تاریخ ۹ دسامبر(۱۸ آذر) به فضا خواهد فرستاد.
مسافران این سفر شامل "لورا شپارد چرچلی" دختر "آلن شپارد" اولین فضانورد آمریکایی طی ماموریت "مرکوری ۳" و پنجمین انسان روی ماه طی ماموریت "آپولو ۱۴"، "ایوان دیک" عضو هیئت مدیره شرکت "دیک هولدینگز"، "دیلان تیلور" مدیر شرکت "وویجر اسپیس"، "مایکل استراهان" مجری برنامه تلویزیونی مشهور "صبح بخیر آمریکا" و نخستین پدر و پسری که همزمان به فضا می روند به نام ها "لین بس"(پدر) و "کامرون بس"(پسر) است.


بدین سبب بنظر می رسد که عصر گردشگری فضایی رسما شروع شده است.
این پرتاب سومین پرواز فضایی انسانی "بلو اوریجین" و سومین پرواز فضایی این شرکت امسال است.
دو پرواز سرنشین دار قبلی هر کدام حاوی چهار نفر بود که نخستین آنها شامل "جف بزوس" بنیانگذار شرکت "آمازون" و "بلو اوریجین" بود. پرواز دوم نیز که در ماه اکتبر انجام شد، شامل "ویلیام شاتنر" بازیگر مشهور هالیوود، "گلن دی وریس" بنیانگذار شرکت "مدیتاتا"، "کریس بوشویزن" از شرکت "DCVC" و "آدری پاورز" از "بلو اوریجین" بود.
متأسفانه "دی وریس" چند هفته بعد از اینکه فضانوردی را تجربه کرد، در یک حادثه هوایی درگذشت.
اما سرعت پروازهای "بلو اوریجین" باتوجه به قیمت های نجومی بلیت آن تعجب آور است. اما با پرتاب شش نفر در هر پرواز، این شرکت احتمالاً حاشیه سود خودرا بسیار افزایش خواهد داد که در نهایت می تواند به صندلی های مقرون به صرفه تر در سفرهای آینده منجر شود.
اما نباید تصور کرد که گردشگری فضایی به این زودی ها مقرون به صرفه خواهد شد، چونکه گردشگری فضایی تا مدت نامعلومی یک تفریح لوکس خواهد ماند.
در کنار وقایعی که بیشتر کشورهای جهان در چند سال قبل از آن عبور کرده اند، از شیوع بیماری همه گیر جهانی کووید-۱۹ گرفته تا بحران اقتصادی، بیکاری انبوه و بحران مراقبت های بهداشتی، باید پذیرفت که یک سفر به مدار زمین و چند دقیقه احساس بی وزنی و مشاهده مناظر بی نظیر از سیاره زمین یک اتفاق نادر است که قیمت بالایی دارد.
موشک و کپسول "نیو شپرد" در سفرهای گردشگری فضایی، مسافران خودرا به لبه فضا می برد و برای چند دقیقه بی وزنی و منظره بی نظیری از زمین را برای آنها فراهم می آورد و سپس سرعت کپسول حاوی مسافران در بازگشت به زمین با چترها کُند می شود و در صحرای تگزاس غربی فرود می آید.
منبع:

1400/09/03
14:09:40
5.0 / 5
84
تگهای خبر: تاریخ , جهان , فضا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است