دانشمندان MIT بر اساس فرضیه باغ وحش مطرح كردند؛

بیگانگان مخفیانه در حال مطالعه بشر هستند

بیگانگان مخفیانه در حال مطالعه بشر هستند شاه بلاگ: پژوهش محققان موسسه فناوری ماساچوست بر مبنای فرضیه باغ وحش نشان داده است احیانا فرازمینی ها به صورت مخفی در حال بررسی و مطالعه ما هستند.به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از تك تایمز، در سال 2005، دانشمندان یك كهكشان مارپیچی بزرگ با استفاده از تلسكوپ فضایی هابل پیدا كردند. بعد از تجزیه و تحلیل، آنها كشف كردند كه در واقع شامل دو كهكشان، NGC 1594 و 1595 است كه در امتداد مرزهای صورت فلكی تازی ها (Canes Venatici) قرار دارند. آیا این دو كهكشان ممكن است میزبان تمدن بیگانه باشند؟

فرضیه باغ وحش (zoo) می گوید؛ تمدن بیگانه در سیاره های دور وجود دارد و دانشمندان آنها، مخفیانه نژاد بشر را بررسی می كنند.

این فرضیه جدید یكی از پاسخ های احتمالی عرضه شده توسط اخترشناس رادیویی در موسسه فناوری ماساچوست است كه تلاش می كند "پارادوكس فرمی"(Fermi Paradox) را پاسخ گوید.

پارادوكس نوشته شده توسط فیزیكدانان "انریكو فرمی" و "مایكل هارت"، استدلال می كند كه كهكشان دارای یك میلیارد ستاره مانند خورشید است و بعضی از این ستاره ها میزبان تمدن بیگانه ای هستند كه در سیارات مشابه زمین زندگی می كنند.

تناقض فرمی یا پارادوكس فرمی كه از روی "انریكو فرمی" نامگذاری شده است، تضادی آشكار میان نبود مدرك و تخمین های احتمالاتی بالا، برای وجود تمدن های فرازمینی است.

موارد زیر نكات پایه ای بحثی هستند كه توسط این دو فیزیكدان شكل گرفت:
میلیاردها ستاره شبیه به خورشید در كهكشان وجود دارند كه خیلی از آن ها میلیاردها سال از زمین پیرترند. با احتمالی بالا، بعضی از این ستارگان سیاراتی نظیر زمین خواهند داشت و چنانچه زمین را نمونه ای در نظر بگیریم، بعضی از سیارات ممكن است زندگی هوشمند داشته باشند. بعضی از این تمدن ها ممكن است به سفرهای میان ستاره ای دست یابند؛ گامی كه زمین هم اكنون در حال بررسی آن است. حتی با سرعت پایین سفر میان ستاره ای كه هم اكنون متصور هستیم، می توان كهكشان راه شیری را به طور كامل در حدود یك میلیون سال طی كرد.
با این نگرش، بیگانگان فرازمینی باید تابحال زمین را ملاقات كرده باشند. "فرمی" در گفتگویی غیررسمی بیان كرد كه هیچ مدرك این چنینی وجود ندارد كه سبب شد بپرسد «همگان كجا هستند؟»

تلاش های بسیاری برای توضیح تناقض فرمی انجام شده كه اساسا یا اشاره می كنند كه زندگی فرازمینی هوشمند به شدت نایاب است یا دلایلی را برای برقرار نكردن تماس یا ملاقات نكردن زمین توسط چنین تمدن هایی اقامه می كنند.

یك مقاله دانشگاهی از "جان بال" محقق MIT شامل دو احتمال تحت فرضیه باغ وحش است. اول این كه تمدن بیگانه وجود دارد و انسان ها به آنها علاقه دارند، بنابراین است كه چند ذهن علمی از آنها در سكوت در حال مطالعه ما هستند. بقیه تمدن شان نمی دانند كه انسان ها در یك كهكشان دیگر وجود دارند.

دومین احتمال یك مفهوم مشابه را فرض می گیرد؛ تمدن های دیگر وجود دارند، اما این فرضیه می گوید كه انسان ها به این موجودات بیگانه علاقه زیادی دارند. بنابراین، آنها با دقت و در عین حال محتاطانه زندگی روی زمین را مطالعه می كنند.

"بال" استدلال می كند كه اگر بیگانه ها در كهكشان های دیگر با توانایی از بین بردن زندگی بر روی زمین وجود داشته باشند و تاكنون هم چنین كاری نكرده اند، بعد از آن دو مفهوم می توان برداشت كرد.

وی می گوید: احیانا زنده بودن ما برای بیگانگان ارزشمندتر است یا حداقل این كه می توان گفت آنها كاری با ما ندارند و دخالت مستقیم نمی كنند. اما ما چگونه می توانیم در دنیای آنها دخالت كنیم؟ ما حتی هنوز نمی توانیم از منظومه شمسی خارج شویم.

یك مطالعه جداگانه توضیحی كاملا منحصربه فرد از اینكه چرا انسان هنوز زنده است، فراهم می كند. مطالعه موسسه "SETI" بر این باور است كه سفر میان ستاره ای بیش از اندازه گران است. از این رو، بیگانگان علاقه ای به سفر و كاوش در كهكشان راه شیری ندارند.

به غیر از فرضیه باغ وحش، "بال" پاسخ های دیگری را بر مبنای علم، فلسفه و دین و مذهب عرضه كرده است. با این حال این اخترشناس با بیان این كه انسان در جهان تنها نیست، مقاله خویش را به آخر می رساند.

وی متقاعد شده است كه تمدن بیگانه وجود دارد و آنها دارای هوش پیشرفته تر از بشر هستند، بدین سان آنها می توانند بعضی از قدرت ها را بر روی كهكشان كنترل كنند.

"بال" همینطور یادآور می گردد كه انسان هنوز چنین تمدن هایی را كشف نمی كند، زیرا هوش انسانی هنوز به اندازه كافی توسعه نیافته است.

وی پیش بینی می كند كه وجود بیگانگان تنها با توسعه و كمال هوش مصنوعی ثابت خواهد شد.

علاوه بر این، این اخترشناس سفارش می كند كه سیارات شبیه به زمین را جستجو كنند تا بتوانند منشاء زندگی را با استفاده از بررسی مواد غیر زنده مطالعه كنند و آنچه را كه تمدنی دیگر می تواند داشته باشد، بررسی كنند.1396/10/14
20:21:11
5.0 / 5
5596
تگهای خبر: پژوهش , دانش , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است