در پی یك پرتاب آزمایشی

فضاپیمای استارشیپ شركت اسپیس ایكس منفجر شد

فضاپیمای استارشیپ شركت اسپیس ایكس منفجر شد به گزارش شاه بلاگ نسخه اولیه پرتابه شركت ˮاسپیس ایكسˮ هنگام آزمایش موتور منفجر شد و به صورت كامل از بین رفت.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از تک کرانچ، شرکت "اسپیس ایکس"(SpaceX)، اخیرا آزمایش دیگری روی موتور "راپتور"(Raptor) نسخه اولیه پرتابه خود معروف به "استارشیپ اس ان۴"(Starship SN۴) انجام داد اما این وسیله نقلیه آزمایشی در بوکا چیا، تگزاس منفجر شد. این آزمایش، چهارمین آزمایش این موتور در نوع خود است و هنوز معلوم نیست که به رغم همه تلاش ها، چه مشکلی پیش آمده است.
این آزمایش، برای توسعه استارشیپ شروع شده بود. اسپیس ایکس امیدوار است که بتواند از این فضاپیمای جدید بعنوان جایگزینی برای موشک های "فالکون۹"(Falcon ۹) و "فالکون هوی"(Falcon Heavy) استفاده نماید اما استارشیپ هنوز در مرحله ابتدایی توسعه قرار دارد؛ در حالیکه وسایل نقلیه ای از این دست، چندیدن بار توانایی پرواز خویش را اثبات نموده اند.
اسپیس ایکس اخیرا موفق شده تایید "اداره هوانوردی فدرال آمریکا"(FAA) را برای پرواز آزمایشی اولین نمونه از استارشیپ دریافت کند. هدف از آزمایش اخیر، این بود که اولین نمونه اس ان۴، مسافت کوتاهی را پرواز کند اما مشخص شد که تحقق این هدف هم اکنون ممکن نیست چونکه وسیله نقلیه به دنبال وقوع انفجار، به صورت کامل تخریب شد. این انفجار، حدودا دو دقیقه بعد از تکمیل آزمایش موتور به وقوع پیوست.
این اولین بار نیست که یکی از اولین نمونه های استارشیپ شرکت اسپیس ایکس، با چنین آخر فاجعه باری روبرو می شود. بنابراین است که شرکت ها، وسایل نقلیه خویش را طی مراحل ساخت و توسعه، بارها و بارها آزمایش می کنند تا از ایمنی و قابلیت اطمینان اجرای نهایی آنها در زمان نیاز مطمئن شوند.






1399/03/10
12:55:40
5.0 / 5
3113
تگهای خبر: توسعه , فضا , موشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است