سلول های سرطانی، خانه امن باكتری ها!

سلول های سرطانی، خانه امن باكتری ها! شاه بلاگ: گروهی از پژوهشگران حوزه زیست شناسی مولكولی در بررسی های خود دریافتند كه سلول های سرطانی، باكتری های متفاوتی را در خود جای داده اند.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، سلول های سرطانی، پناهگاه های راحتی برای باکتری ها هستند. این نتیجه گیری، از بررسی بیشتر از ۱۰۰۰ نمونه تومور مربوط به سرطان های متفاوت انسان به دست آمده اند. پژوهشگران حوزه زیست شناسی مولکولی در بررسی های خود، باکتری هایی را یافته اند که در سلول های سرطانی از سرطان مغز و استخوان گرفته تا سرطان پستان زندگی می کنند. آنها حتی توانستند باکتری های منحصر به فردی را هم شناسایی کنند که در سلول های هر نوع سرطان زندگی می کردند.
این پژوهش نشان داده است که درک رابطه میان سلول سرطانی و میکروبیوم کوچک آن می تواند به پیشبینی احتمال کارآیی درمان های خاص کمک نماید و یا به روش هایی برای دستکاری باکتری ختم شود که عملکرد درمان را می افزایند.
چندین سال پیش، دکتر "راوید استراوسمان"(Ravid Straussman)، پژوهشگر حوزه زیست شناسی مولکولی، باکتری هایی را در سلول های سرطانی پانکراس یافت. بررسی های وی نشان داد که این باکتری، از سلول سرطانی در مقابل شیمی درمانی محافظت می کند و به غیرفعال شدن داروها منجر می شود. هنگامی که پژوهش های دیگری هم به چنین نتایجی رسیدند، استراوسمان و همکارانش تصمیم گرفتند این مورد را مورد بررسی قرار دهند. آنها در بررسی های خود دریافتند که سلول های سرطانی متفاوت، باکتری های متفاوتی را در خود جای داده اند. در بین انواع سرطان، سرطان پستان، بالاترین تعداد و تنوع باکتریایی را شامل می شود. بررسی ها نشان داد که تومور پستان نسبت به بافت سالم پستان، باکتری های بیشتری را در خود جای داده است.
این گروه پژوهشی توانستند باکتری هایی که مستقیما از تومور پستان انسان به دست آمده بودند، پرورش دهند و ثابت کنند که باکتری های به دست آمده از این تومورها زنده هستند. بررسی این باکتری ها نشان داد که آنها ترجیح می دهند در قسمت خاصی از سلول سرطانی ساکن شوند که به هسته سلول نزدیک است.
این پژوهش، در مجله "Science" به چاپ رسید.1399/03/11
22:46:39
5.0 / 5
2627
تگهای خبر: پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است