برخورد یک شی ء عجیب به سیاره مشتری

برخورد یک شی ء عجیب به سیاره مشتری شاه بلاگ: بتازگی دو ستاره شناس آماتور موفق به ثبت تصویری از لحظه برخورد یک شی ء مرموز به سیاره مشتری شده اند.


به گزارش شاه بلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این هفته یک شی ء مرموز به مشتری برخورد کرد و سبب درخشش نوری شد که این لحظه توسط دو ستاره شناس و از فاصله ۳۸۲.۷۶ میلیون مایل دورتر ثبت شده است.
"هارالد پالسکه"، ستاره شناس آلمانی یکی از آن دو فرد بود و هنگامی که درحال مشاهده سایه قمر آیوی مشتری بود، ناگهان متوجه این برخورد احتمالی شد.
وی در گفتگو با Space Weather اظهار داشت: درخشش لحظه ای نور من را شگفت زده کرد.
در صورت تایید، این هشتمین برخورد ثبت شده به این غول گازی خواهد بود. نخستین مورد در سال ۱۹۹۴ شناسایی شد.
"پالسکه" اضافه کرد: بعد از دیدن آن نور روشن که به مدت دو ثانیه قابل مشاهده بود، به تمامی فریم ها نگاه کردم تا منشأ این نور را دریابم.
ستاره شناس آماتور دیگری در برزیل هم این رویداد را ثبت کرده است. "خوزه لوئیس پریرا" تجهیزات خویش را در سائو کتانو دو سول در ایالت سائوپائولو در جنوب شرقی برزیل در ۱۲ سپتامبر مستقر کرد و سپس به مشاهده مشتری پرداخت.
"پریرا" در اینباره به پایگاه خبری اسپیس اظهار داشت: در کمال تعجب در نخستین ویدئو متوجه درخشندگی متفاوتی در این سیاره شدم، اما توجه زیادی به آن نکردم، چونکه فکر می کردم امکان دارد در ارتباط با برخی پارامترها باشد و به صورت معمول به تماشای خود ادامه دادم و به علت آنکه در کارم متوقف نشوم، نخستین ویدئو را بررسی نکردم. بامداد روز چهاردهم، نتیجه را بررسی کردم و سپس اطلاعات را برای "مارک دلکرو" از انجمن نجوم فرانسه ارسال کردم و او تایید نمود که این رویدادی که در فیلم قابل مشاهده می باشد، یک برخورد است و این رویداد روز دوشنبه در ساعت ۶: ۳۹ پس از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی رخ داده است.
منبع:

1400/06/26
14:51:57
5.0 / 5
245
تگهای خبر: هارد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
شاهبلاگ

شاه بلاگ

وبلاگ عمومی

shahblog.ir - حقوق سایت شاه بلاگ محفوظ است